• Πιστοποίηση

Πιστοποιημένα Προγράμματα βάσει προηγούμενου Νομοθετικού Πλαισίου

Προγράμματα Ανώτερης Εκπαίδευσης που δεν αξιολόγησε/πιστοποίησε ο Φορέας, αλλά έχουν πιστοποιηθεί βάσει του προηγούμενου Νομοθετικού Πλαισίου. Όσα από αυτά δεν περιλαμβάνονται στα πιστοποιημένα από τον Φορέα προγράμματα και δεν έχουν υποβληθεί για επαναξιολόγηση από τον Φορέα ΔΙΠΑΕ εντός των χρονοδιαγραμμάτων δεν δέχονται νέους φοιτητές από το Χειμερινό εξάμηνο 2021.

1. Προγράμματα Ιδιωτικών Πανεπιστημίων που έτυχαν αξιολόγησης/πιστοποίησης από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων (ΕΑΙΠ), στο πλαίσιο των «περί Ιδιωτικών Πανεπιστημίων (Ίδρυση Λειτουργία και Έλεγχος) Νόμων του 2005 έως 2011».
Ιδιωτικό ΠανεπιστήμιοΑρχείο
Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου
Πανεπιστήμιο Frederick
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας
Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου
University of Central Lancashire - Cyprus
2. Προγράμματα σπουδών, αναγνωρισμένα από το κράτος, που δεν έτυχαν αξιολόγησης από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ιδιωτικών Πανεπιστημίων (ΕΑΙΠ)  και λειτουργούσαν νόμιμα μέχρι την αξιολόγησή τους από τον Φορέα ΔΙΠΑΕ. Όσα από αυτά δεν περιλαμβάνονται  στα πιστοποιημένα από τον Φορέα προγράμματα και δεν έχουν υποβληθεί για επαναξιολόγηση από τον Φορέα ΔΙΠΑΕ εντός των χρονοδιαγραμμάτων δεν δέχονται νέους φοιτητές από το Χειμερινό εξάμηνο 2021.
Ιδιωτικό ΠανεπιστήμιοΑρχείο
Πανεπιστήμιο Λευκωσίας
Πανεπιστήμιο Νεάπολις Πάφου
3. Προγράμματα σπουδών, αναγνωρισμένα από το κράτος, που έτυχαν αξιολόγησης από το Συμβούλιο Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης Πιστοποίησης (ΣΕΚΑΠ). Όσα από αυτά δεν περιλαμβάνονται  στα πιστοποιημένα από τον Φορέα προγράμματα και δεν έχουν υποβληθεί για επαναξιολόγηση από τον Φορέα ΔΙΠΑΕ εντός των χρονοδιαγραμμάτων δεν δέχονται νέους φοιτητές από το Χειμερινό εξάμηνο 2021.
ΤίτλοςΑρχείο
Προγράμματα