Κλινική άσκηση φοιτητών/ριών Ιατρικών Σχολών Κύπρου η οποία διενεργείται στην Ελλάδα (Αρ. 2)

Ο Φορέας Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας της Ανώτερης Εκπαίδευσης, σε συνέχεια σχετικής ανακοίνωσής του με ημερομηνία 23 Μαΐου 2022 ενημερώνει ότι η κλινική άσκηση φοιτητών/ριών των Ιατρικών Σχολών της Κύπρου, η οποία διενεργείται στην Ελλάδα, πρέπει να γίνεται με συμφωνία Erasmus, τόσο για 4ετείς φοιτητές/ριες όσο και για την άσκηση σε προ-κλινικά έτη (π.χ. για το μάθημα της Ανατομίας).

Ανακοίνωση ΦΟΡΕΑ Απόφαση ΔΟΑΤΑΠ για Κλινική Άσκηση Προγραμμάτων Ιατρικής/Οδοντιατρικής  23 Μαΐου 2022
Aπόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του ΔΟΑΤΑΠ (4 Απριλίου, 2022 - Αποφάσεις Δ.Σ. - Κλινική Άσκηση Προγραμμάτων Ιατρικής/Οδοντιατρικής) 4 Απριλίου, 2022

27 Ιουλίου 2023