Αίτηση Αξιολόγησης Προγραμμάτων Σπουδών των ΙΣΤΕ τα οποία λειτουργούν χωρίς αξιολόγηση-πιστοποίηση και έχουν εγγεγραμμένους φοιτητές

Σε συνέχεια της ανακοίνωσής του Φορέα Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας στην Ανώτερη Εκπαίδευση, ημερομηνίας 21 Ιουλίου 2016, με θέμα: «Χρονοδιαγράμματα υποβολής Κλάδων Σπουδών (ΙΣΤΕ) που λειτουργούν για Αξιολόγηση-Πιστοποίηση», καλούνται οι Ιδιωτικές Σχολές Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν για αξιολόγηση τα προγράμματα που έχουν εγγεγραμμένους φοιτητές, αναφέροντας ονομαστικά τον τίτλο του προγράμματος, την ημερομηνία πρώτης λειτουργίας, τον αριθμό φοιτητών (αριθμό Κυπρίων και αριθμό αλλοδαπών), τον συντονιστή του κάθε προγράμματος και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

Οι αιτήσεις πρέπει να υποβληθούν στο Έντυπο αρ. 200.1.3 (www.dipae.ac.cy), το αργότερο μέχρι την 31η Αυγούστου 2016, με σκοπό τον έγκαιρο προγραμματισμό των επιτροπών αξιολόγησης. Το Έντυπο 200.1, με βάση το χρονοδιάγραμμα αξιολογήσεων του Φορέα, μπορεί να συμπληρωθεί μέχρι την 31η Δεκεμβρίου 2016.
28 Ιουλίου 2016